English   EspañolEn iyi hizmeti sunmak için varız.
Yeni galata köprüsü altında bir tarafta topkapı sarayı bir tarafta yeni camii ile, boğazın tüm güzelliklerinin ayağınıza serildiği restaurantımızda, sadece damak zevkinize değil göz zevkinizede hitap edecek çok şey burada. Günün her saatinde ayrı bir güzelliğe sahip mekanımızı boğazın akşam manzarasının keyfini özellikle tavsiye ediyoruz.

Boğazın eşsiz mekanı olan galata köprüsünün en güzel yerinde bulunan mekanımızda yediğiniz herşey sizler için eşsiz bir ziyafet olacak. Taptaze deniz ürünleri, türk mutfağının yaratıcı stili ile birleştiğinde ortaya çıkan lezzetleri hiç bir zaman unutamayacaksınız.

 

Özellikle topkapı sarayı ve muhteşem ayasofya görüntüsünün sizi sarıp sarmalarken rakı balık keyfini en güzel şekilde yaşayabileceğiniz.Günlük taze deniz ürünlerinin doyumsuz lezzete dönüştüğü mekan istanbul balık restaurant sizlerle daha özel daha güzel.

 

Bu keyfi yaşamanız için bekliyoruz.

 

Istanbul Restaurant


Galata Köprüsü için ilk girişim II. Beyazıt döneminde yapıldı. Leonardo da Vinci, padişahla temasa geçerek bir Haliç Köprüsü tasarımı sundu.

Gerçekleştirilmesi teknik olarak imkansız görülen bu tasarımın üzerinden 350 yıl geçtikten sonra ilk Galata Köprüsü, 1845 yılında, Sultan Abdülmecid zamanında annesi Bezm-i Alem Valide Sultan tarafından yaptırıldı.

Köprüye 'Cisr-i Cedid', 'Valide Köprüsü', 'Yeni Köprü', 'Büyük Köprü', 'Yeni Cami Köprüsü', 'Güvercinli Köprü' adları takılmıştı. Günümüzde yalnızca Galata Köprüsü olarak bilinmektedir.

1863, 1875 ve 1912 yıllarında yenilenen Galata Köprüsü, 1912'de açılan son köprü, 1992'de yandı. Yanan köprü onarıldıktan sonra Balat-Hasköy arasına yerleştirildi ve Karaköy-Eminönü arasındaki eski köprü yerine modern bir köprü yapıldı.

Altınbalık Gıda Sanayi - Tüm hakları saklıdır. Tasarım & Programlama Esistem ( www.esistem.org )